woensdag 1 juni 2022

Zwart kwartier van Friso Leunge

 




Axel komt net op tijd bij het sterfbed van zijn vader, die vlak voordat hij overlijdt zijn zoon toesnauwt dat die zijn hele leven verpest heeft. Woorden die Axel niet kan plaatsen. Op weg naar huis, krijgen Axel en zijn vriendin Eveline een zwaar auto-ongeluk, waarbij zijn vriendin overlijdt en hijzelf zwaargewond raakt. 

Hij kan zich nauwelijks iets herinneren, behalve dat Eveline hem iets wilde gaan vertellen. Daarna is het een groot zwart gat.

 

In het dagelijks leven is Axel een cold-caserechercheur die lang geleden een zaak tot oplossing bracht. Door zijn befaamde fotografische geheugen herinnerde hij zich namelijk een belangrijk detail waardoor de zaak werd opgelost. Hij werd met die zaak erg beroemd, maar teert daar nog steeds op. 

Samen met collega Mia gaat hij opzoek naar wat er gebeurd is op de avond van het ongeluk. Maar ook wil hij weten waarom zijn vader zijn laatste opmerking maakte. 

Dan vindt hij dagboeken van zijn vader: gaat hij daar dan antwoorden in vinden? Vanzelfsprekend en natuurlijk komen er stukjes geheugen van zijn langzaam terug. Dat dit gebeurt, verwacht je als lezer. Ik heb het onderwerp geheugenverlies na een ongeluk vaker mogen lezen in andere boeken, maar eerlijk is eerlijk deze auteur zorgt ervoor door zijn schrijfstijl, waar je de onderhuidse spanning voelt groeien, je het boek slecht weg kan leggen.

 

Tot de laatste alinea zit je in een spannend verhaal. Met het feit dat jij net als Axel meeloopt naar de oplossing van de twee uitspraken die zijn gedaan door Eveline en Axel zijn vader, krijg ook jij steeds een flits uit het geheugen van Axel. 

Het gebeurt mij helaas nog te weinig dat ik heel erg geniet van een thriller, maar ik had er eindelijk dus weer eentje. Heerlijk meepuzzelen hoe het zit, goede personages en dan...BAM!

Dat einde: schitterend bedacht.

 

Het moge duidelijk zijn dat ik enthousiast ben en naar mijn mening is ‘Zwart kwartier’ terecht genomineerd voor de Gouden strop. 

 

Dikke vette 4,5 Kraaien 

 

Geen opmerkingen:

Een reactie posten