donderdag 2 juli 2015

Matsya - Sterre Carron

De cover:
De ultieme wraak van een gestoorde en gekwelde geest
Dat is de tekst die op de cover staat. Dat pakt je meteen en je wil dit boek zeker lezen. Weer een verhaal in de Rani Diaz-serie, waarom heb ik deze schrijfster niet eerder ontdekt?! Een erge mooie cover heeft ‘Matsya’, rode bloedspatten op een winters landschap. Wat ook erg mooi is dat elk hoofdstuk begint met de takken vaag in de pagina. Het is echt een boek wat ik op zou pakken door de uitstraling en het formaat, het heeft iets. Ook de achterflap en de binnenflap hebben een stukje van de voorgaande boeken van Sterre, het heeft een bepaalde luxe aanblik. Echt mooi en ik ben trots dat ik deze straks in mijn kast mag zetten, maar eerst gauw verder lezen

Het verhaal:

Wacht maar! Ellen Verbeek staat voor een diepe afgrond. Alleen, ze weet het niet. Nog niet….

Wanneer de 35-jarige kinderchirurg Ellen Verbeek op maandag 11 januari gebeld wordt door een onbekende met de vraag ‘welke dag is het vandaag, Ellen?’, vraagt ze zich af wie het is en wat er mee bedoeld wordt.
Wanneer ze twee dagen later wakker wordt en ze de oppas Emma met ingeslagen schedel vindt bij hun zwembad, blijkt dat er een indringer in het huis is geweest die op lafhartige manier hun oppas heeft vermoord. Inspecteur Rani Diaz en haar collega Bert Simons worden op de zaak gezet en al gauw komen er verschillende verdachten in beeld.
Maar wie is degene die Ellen belde op 11 januari en waarom is de man van Ellen (Mark) zo zenuwachtig? Diaz en Simons pluizen alles uit om achter alle geheimen te komen.

Mijn mening:
Deel drie van de Rani Diaz-serie van Sterre Carron, hij begint alweer heerlijk met een proloog uit de naam van de dader. Hierdoor gaan de haren op je armen gelijk omhoog en wil je meer weten. Wie is het en waarom? Daarna raak je betrokken in het leven van Ellen Verbeek en haar man Mark de Jager, wat hebben zij voor geheimen voor elkaar en wat is er gebeurt in het verleden van Ellen? Welke demonen waden zich rond deze kinderarts?
De hoofdstukken wisselen elkaar af van Rani en haar onderzoek, naar de familie de Jager Verbeek en de dader. Hierdoor raak je in een flow en wil je door lezen. De spanning sleept je goed mee en je laat het boek moeilijk liggen. Dit is zo’n boek waar je gaandeweg de dag hoopt dat je tijd krijgt om verder te lezen. Op bepaalde momenten kreeg ik wel ff de griebels, de dader is een gewetenloze…. wat het is weet ik niet, maar ik word onpasselijk als ik lees wat hij of zij allemaal in zijn of haar brein haalt en ook uitvoert. Hierdoor wil je nog meer lezen want wie is het??
Ook Rani’s leven gaat verder in deel drie, je proeft de angst om haar zusje nogmaals uit het oog te verliezen en de zorg om het trauma wat haar zusje met zich meedraagt. Hierdoor raad ik iedereen toch wel aan om de boeken in volgorde te lezen, soms ga je toch even terug naar een eerder deel en het zou zonde zijn als je hierdoor iets mist of al te veel info krijgt over een nog te lezen boek.
Het plot is goed, bewaard tot het einde, niet helemaal verrassend, maar wel mooi uitgewerkt en goed opgebouwd. Ik sloot ‘Matsya’ met een zucht: jammer dat het alweer uit was, maar ik ga gauw verder in ‘Trifla’, het vierde deel in deze serie. ‘Matsya’ is een goed boek met zeker genoeg actie, Sterre houd je lang genoeg in spanning en het is zo opgebouwd dat je het boek in een ruk wilt uitlezen.
Weer een topper dus!!

Moon



Koop bij bol.com

Geen opmerkingen:

Een reactie posten