maandag 24 juli 2023

Scherven van Bart Debbaut


 Een jong meisje sterft nadat ze op haar fiets aangereden wordt. Ze blijkt slechts het eerste slachtoffer in een reeks raadselachtige moorden.

De Leuvense inspecteur John Leyssens en zijn team staan voor een raadsel, want geen enkel spoor leidt naar een mogelijke verdachte. Vruchteloos zoeken de speurders naar de rode draad in het verhaal. Tot de gruwelijke waarheid aan het licht komt.

'Scherven' is het eerste deel van de serie met speurders duo Leyssens en Van Cattendyck in de hoofdrol.

Het verhaal begint al meteen met een heftige proloog: een meisje wordt op haar fiets doodgereden. Vervolgens lees je steeds hoofdstukken vanuit 'Hij', 'Zij' en 'De anderen'.

'Hij' blijkt de dader te zijn van de verschillende moorden en dit vond ik een zeer apart en vreemd personage. Je leert hem langzaamaan steeds beter kennen en op het eind wordt pas duidelijk waarom hij zo vreemd is.

'Zij' is een prostituee die Lesley heet. Dit personage vond ik erg interessant en ik denk dat ik deze hoofdstukken ook het leukste vond om te lezen. Maar wat zij met de andere verhaallijnen te maken heeft blijft lang onduidelijk.

'De anderen' zijn het rechercheteam en zij worden op de verschillende moordzaken gezet. Hier leer je dus Leyssens en Van Cattendyck beter kennen, maar ook andere teamleden komen aan bod.

Ik vond 'Scherven' een erg apart verhaal. Het begint heel goed met de dood van het meisje en de eerste moord, maar ik had soms toch moeite met de schrijfstijl en de opbouw van het verhaal. Vooral de hoofdstukken over 'Hij' vond ik echt apart en ik weet nog niet zo goed wat ik ervan moet vinden.

Op het eind wordt alles duidelijk en kom je achter de motieven van de dader. Heel erg spannend wordt het allemaal niet, maar er zaten zeker wel een aantal interessante fragmenten in en uiteindelijk kom je er dus ook achter waarom 'Zij' het pad van 'Hij' kruist.

Op zich was 'Scherven' leuk om gelezen te hebben, maar ik twijfel nog een beetje over het hoe en wat.

Beoordeling: 3,0 Kraaien

Geen opmerkingen:

Een reactie posten