zondag 4 oktober 2020

Zwarte zomer van M.W. Craven

 


Titel:
Zwarte zomer
Auteur:
M.W. Craven

Uitgeverij: Luitingh-Sijthoff
Publicatiedatum: juni 2020
Recensie door: Ilse
Kraaien: 4


 

Zes jaar na de verdwijning en vermoedelijke dood van Elizabeth Keaton strompelt een jonge vrouw een politiebureau binnen. Alles wijst erop dat deze vrouw de verdwenen Elizabeth is en dat haar vader, de beroemde kok Jared Keaton, dus ten onrechte voor moord werd veroordeeld. Rechercheur Washington Poe, die verantwoordelijk is voor de veroordeling van Jared Keaton, staat voor een raadsel. Waar heeft Elizabeth die zes jaar gevangen gezeten en wie heeft haar dan vastgehouden? Gedreven als hij is, wil hij weten hoe de vork aan de steel zit. Poe krijgt hiervoor de hulp van de sociaal incapabele Tilly Bradshaw.

 

‘Zwarte zomer’ van M.W. Craven is het tweede boek van een nieuwe serie met Washington Poe in de hoofdrol. Het is wel het eerste dat in het Nederlands vertaald werd. Al met het eerste boek van de serie ‘The puppet show’ gooide Craven hoge ogen (winnaar Gold Dagger award in 2019). Het is dan ook spijtig dat dit niet vertaald werd. Zeker wanneer blijkt dat in ‘Zwarte zomer’ veelvuldig naar een eerder avontuur wordt verwezen, zonder daar dieper op in te gaan. Als lezer mis je dan toch iets. Gelukkig was dit vooral in het begin van het boek zo en nam het verhaal van Elizabeth en Jared Keaton al snel de bovenhand.

Craven laat ons kennismaken met de collega’s Washington Poe en Tilly Bradshaw. Dat veel van die kennismaking al plaatsvond in ‘The puppet show’ mag duidelijk zijn, maar toch krijgen we nog een duidelijke blik op hun typische eigenschappen en hun eigen stijl. Poe is een politieman die het recht ongeacht wat wil laten zegevieren. Het doel kan hier zelfs de middelen heiligen. Poe heeft zijn eigen rugzakje vol levenservaring en hier en daar wat miserie, maar hij laat zich daar niet door leiden. Verfrissend om eens over een ander soort rechercheur te lezen! En Bradshaw is een computerwizzard. Alleen is ze sociaal niet altijd even aangepast, wat regelmatig zorgt voor een frisse, humoristische wind door het verhaal. Een duo dus, dat veel mogelijkheden biedt voor een succesvolle serie.

Craven heeft ook duidelijk oog voor de omgeving, maar niet in die mate dat het saai of vervelend wordt. Het is net genoeg om als lezer een beeld te kunnen schetsen.

‘Zwarte zomer’ is een mooi opgebouwd verhaal met een plot dat je toch nog kan verrassen. Het boek gaat kort van start in het heden om dan 14 dagen in het verleden terug te gaan. Daarna worden in korte hoofdstukken de verschillende dagen afgeteld in de richting van het heden, daar waar het boek begon. Het verhaal bevat nogal wat onverwachte wendingen en de spanningsboog wordt goed opgebouwd en soms zelfs stevig aangespannen.

 

De mix van goedgekozen personages, spanning, humor en vooral een origineel verhaal maakt van ‘Zwarte zomer’ een superthriller.

 

 

 

Geen opmerkingen:

Een reactie posten