Vrouwe Justitia afgebeeld in vlammend geel en rood op de achtergrond. Staat de wereld van justitie in brand figuurlijk gezien in het boek? Ik vind de kaft niet lelijk en niet bijzonder mooi. Duidelijk geen uitgesproken mening dus over deze kaft.
Samenvatting Bol:
Lieve Edelachtbare van Max van Olden is een ijzersterke psychologische thriller over machtsmisbruik en chantage in het Nederlandse rechtssysteem, geschreven in de stijl van John Grisham. Hoofdpersoon Luna staat aan het begin van een veelbelovende carrière. Haar dagen worden gevuld met strafdossiers en het schrijven van pleitnota’s. Als Luna na een ruzie met haar vriend de nacht met een ander doorbrengt, realiseert ze zich niet dat ze daarmee alles op het spel zet. Lieve Edelachtbare laat zien wat het betekent om te werken in de harde afrekencultuur van het strafrecht, en wat er gebeurt als iemand het recht in eigen hand neemt. Met deze spannende en gelaagde ‘legal thriller’ is de Nederlandse John Grisham opgestaan.
Mening:
Luna van Rooden begint als stagiaire bij het prestigieuze kantoor van Kratz & Kratz. In korte tijd krijgt ze een steeds grotere stapel dossiers waardoor ze van rechtbank naar gevangenis rent. Al heel snel maakt ze een eerste fout wat een stevige reprimande oplevert. Na een tweede fout weet ze dat ze nu niets meer fout mag doen, anders mag ze om gaan zien naar een andere betrekking.
Luna woont samen met Tobias die werkloos is. Als ze op een avond ruzie hebben laat ze zich versieren in een kroeg door een aantrekkelijke oudere man. Later blijkt deze man Marcus, ander werk te doen dan hij zei bij hun eerste ontmoeting. Deze man gaat een belangrijke rol spelen in de zaken die Luna moet voeren.
Naast deze verhaallijn loopt er een verhaal rondom Wessel. Hij heeft nogal foute vrienden en zijn vriendin wordt op een avond dat ze uitgaan vermoord. Wessel weet wie de dader is. Vervolgens maakt deze Wessel een bepaalde keuze die wat grotesk aan doet. De keuze die hij maakt op de leeftijd die hij heeft is iets wat in een spannende roman natuurlijk prima kan voorkomen. Niet alles hoeft levensecht. En natuurlijk komt de lijn van Wessel niet voor niks in het boek voor en komen de verhalen op het einde bij elkaar.
Met John Grisham vergelijkt de uitgever deze debutant Max van Olden. Ik ben van mening dat je nooit dat soort vergelijkingen moet maken, ook al snap ik het marketingidee. Natuurlijk is ook dit boek zoals de boeken van Grisham een legal thriller.
Rechters, advocaten, rechtszaken, criminelen en juridische termen. Maar schrik niet: je hoeft niets op te zoeken. Het past volkomen in het verhaal en voor iedereen te begrijpen.
Het verhaal las lekker makkelijk weg en ik werd een aantal uren flink vermaakt. Je vliegt namelijk door het boek heen. Natuurlijk gebeurt er een hoop in het justitiewereldje, zoals in elke bedrijfstak. Is het verhaal geloofwaardig? Ach doet dat er toe? Natuurlijk begaan ook rechters misstappen en vindt machtsmisbruik plaats. Van Olden heeft het in een smakelijk verhaal verpakt, wat dan ook lekker catchy geschreven is. Een heerlijk debuut wat smaakt naar meer. Een boek voor een groot publiek!
Plot: 4
Spanning: 3,5
Psychologie: 3,5
Originaliteit: 4
Schrijfstijl: 4
Leesplezier: 5
Vier sterren
Ink.
Nieuwsgierig? Bekijk het boek hier op Bol.com!
Geen opmerkingen:
Een reactie posten