dinsdag 9 september 2014

Wat vind jij......Juul van den Berg?

Het is mijn eerste kennismaking met Els Ruiters. Haar schrijfstijl is prettig en vlot, het leest makkelijk weg.
De hoofdpersoon, rechercheur Ava van Amstel is sympathiek. Ze is niet makkelijk voor zichzelf, geeft niet snel toe en maakt het daardoor ook niet altijd makkelijk voor haar omgeving. Ze gaat op een bijzondere manier met heftige dingen om. Naast de cognac duikt ze ook met wisselende mannen het bed in. Terwijl je haar ook die vaste schouder gunt, niet eentje die inwisselbaar is.

Ik zou het boek niet spannend willen noemen. Het is eerder redelijk voorspelbaar. Ik was aan het eind totaal niet verrast.
Is het daarom een minder goed boek?
Nee, dat zou ik niet willen zeggen. De reis naar de ontknoping, die dus best voor de hand ligt, is wel interessant. Voor mij als lezer was het dan wel duidelijk, in het verhaal was dat uiteraard niet het geval. De gedachtegang, stappen en momenten dat kwartjes vallen zijn goed beschreven.
De personen zijn geloofwaardig, het verhaal misschien niet helemaal. Beetje teveel van het goede. Een deel van het verhaal kan nog, maar dat schepje er bovenop...eigenlijk jammer.

Zou ik het boek aanraden? 
Ja, toch wel. Ik vond het een leuk tussendoor-boek. Maar niet meer dan dat...




Juul van den Berg

Geen opmerkingen:

Een reactie posten