zondag 28 december 2014

De beste boeken van 2014 volgens Patricia van der Broek

Patricia van der Broek bracht in 2014 het boek Dodelijk Bedrog uit. In het nieuwe jaar zal zij een exemplaar verloten van haar boek bij ons. Let dus goed op de eerste week straks.








3. De Cirkel van Dave Eggers 
De Cirkel is een sekteachtig bedrijf. Een soort Facebook, Google en Twitter ineen. Onder het mom van verbetering van de wereld levert hoofdpersoon Mae steeds meer van haar privacy in. En zij niet alleen, ook haar geliefden ontkomen er niet aan.Het mooie aan dit boek vind ik dat het de tijdgeest van nu uitstekend blootlegt. Een beangstigend beeld eigenlijk, maar intrigerend geschreven. Vooral als je het 's avonds leest en net weer wat likes op Facebook hebt uitgedeeld;-) Het meest zwakke aan het boek vind ik dat de personages zo plat als een dubbeltje blijven en daardoor ook ongeloofwaardig blijven. Dat is jammer.



2. De Onderkant van sneeuw van Ilse Ruijters
Een spannende psychologische thriller die onder mijn huid ging zitten. Het onderwerp behandelt in vlotte stijl een thema waarvan ik me tijdens het lezen steeds afvroeg: 'Wat als ik? Had ik dan ook?' Aanrader!







1. Stoner van John Williams 
Ik heb een soft spot voor boeken van William Somerset Maugham vanwege zijn prachtige beschrijvingen van mens en omgeving. En ineens was daar de hype John Williams. Ik heb Stoner in het Engels gelezen en het voelde alsof ik een boek van Somerset Maugham las. Zo prachtig worden de zwakheden van de hoofdpersoon beschreven en de drijfveren van zijn vrouw en zijn collega's aan de universiteit. Bij bepaalde stukken werd ik gewoon boos op de hoofdpersoon. Ik vind het prachtig als iemand dit soort emoties met taal kan oproepen! Stoner is absoluut nummer 1 op mijn lijstje.

3 opmerkingen:

  1. Stoner van John Williams lijkt mij ook een mooi boek . Staat op mijn lijst van boeken die ik in 2015 zeker wil gaan lezen.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Stoner vind ik een prachtig boek. Mooi geschreven

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Nog geen van de drie boeken gelezen, maar lijken me allemaal top!

    BeantwoordenVerwijderen